Węgiel w workach vs. Węgiel kupowany luzem

Maj 15, 2017

admin

Uncategorized

0

Firmy sprzedające węgiel opałowy czasami sprzedają go luzem, zazwyczaj na tony, lub w workach foliowych, przeważnie po 25kg. Chociaż ten w workach bywa minimalnie droższy, przeważnie jest chętniej kupowany. Dlaczego?

Porządek przede wszystkim

Węgiel w workach jest wygodniejszy do przechowywania. Worki można równo poukładać w piwnicy lub pomieszczeniu gospodarczym, a nawet pozostawić na palecie, na której do nas przyjadą. Da się je ułożyć na sobie. Węgiel zostanie na swoim miejscu, nie będzie się obsypywał i rozsypywał po całym pomieszczeniu. Zajmuje mniej miejsca. W razie potrzeby przemieszczenia części węgla można to zrobić odręcznie, bez potrzeby sprowadzania ciężkiego sprzętu. Co ważne, proces ten będzie przebiegał we względnej czystości. Węgiel w workach jest również łatwiej policzalny. Dzięki opakowaniom po 25kg wiemy, ile dokładnie węgla nam zostało. Wiemy również, ile węgla naprawdę kupiliśmy- worek łatwo jest zważyć. W przypadku kupna węgla luzem sprawa nie jest taka prosta, a część sprzedawców wykorzystuje ten fakt na niekorzyść kupującego. Co ciekawe, niektóre węgle przechowywane luzem wietrzeją i tracą swoją kaloryczność. Dlatego lepiej kupować je w workach by zachowały swoje właściwości opałowe.

Wygoda użytkowania

Pakowanie węgla w worki 25kg ułatwia również jego dozowane do podajnika pieca. W każdej chwili możemy zważyć to, co pozostało w worku, łatwiej jest również oszacować to na oko. Węgiel w worku łatwiej się przenosi i podnosi, niż używając łopaty czy szufli. Ładowanie podajnika skutkuje mniejszym zabrudzeniem kotłowni, gdy węgiel sypiemy prosto z worka, niż gdy próbujemy zrzucić do niego zawartość łopaty. Gdy zużyjemy cały węgiel, należy posprzątać piwnicę lub magazynek. Jest to o wiele przyjemniejsze zadanie po używaniu węgla w workach, niż po węglu rozsypanym luzem. Reasumując, worki są po prostu czystsze, poręczniejsze i pomagają zaoszczędzić dużo miejsca. Wbrew pozorom węgiel w workach może być tańszy niż ten luzem, w wypadku gdy sprzedający niedokładnie waży towar (z zamysłem lub bez), który oferuje.

Post by admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *