Problemy z zakupem węgla bezpośrednio w składzie

Kwi 28, 2017

admin

Uncategorized

0

Sklepy internetowe oferujące materiały opałowe trochę uregulowały rynek sprzedaży węgla. Oferty dokładnie opisane są na stronach, a firmy chcą konkurować ze sobą na uczciwych i przejrzystych zasadach. Właściciele sklepów przeważnie nie oszukują klientów sprzedając swój towar. W Internecie łatwo jest odnaleźć opinię o każdym sprzedawcy, w związku z czym żadnemu z nich by się to na dłuższą metę nie opłacało. Minusem zakupy węgla w sklepie internetowym jest jednak dość wysoki koszt jego transportu. Wiele osób chce na nim zaoszczędzić, kupując węgiel w pobliskim składzie. Jednak czasami są to pozorne oszczędności. Dlaczego?

Najczęstsze oszustwa

Większość składów węglowych niestety doszła już do perfekcji w kantowaniu swoich klientów. Ci, myśląc, że udaje im się kupić naprawdę tani opał wielokrotnie nie dostają towaru tej jakości, której zamówili. Do węgla dosypywany jest miał lub piach, by podczas ważenia tonaż się zgadzał. Czasami klient otrzymuje zupełnie inny węgiel niż zamawiał, oczywiście dużo gorszej jakości. Węgla kupowanego na tony wiele osób nie ma jak zważyć. Zdarza się więc, że otrzymują one o 100-200kg mniej, niż zapłaciły. Czasami nawet osobiste dopilnowanie załadunku nie pomaga. Sprzedawcy mają swoje sposoby, jak „niechcący” stanąć na wadze podczas ważenia węgla, aby uzyskać dodatkowe 80-100kg na podziałce.

Inne problemy

Składy zazwyczaj sprzedają węgiel luzem, a nie w workach. Oznacza to, że może on być mokry. Wtedy dodatkowo płacimy za wodę, która znajduje się węglu. Na węgiel, który zostanie pod nasz dom dostarczony luzem, musimy mieć specjalne pomieszczenie, by zdążył wyschnąć do zimy. Musimy więc dysponować sporą piwnicą lub wybudować dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, które momentalnie będzie całe w brudzie. Możemy oczywiście sami popakować węgiel w worki, które są wygodniejsze i czystsze w przechowywaniu, jednak to  z kolei wymaga bardzo dużo wysiłku. Może okazać się więc, że zakup węgla przez Internet, nawet z jego drogim transportem jest dużo wygodniejszym i ekonomiczniejszym wyjściem, niż rzekomy tani węgiel ze składu.

Post by admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *