Czym jest ekogroszek?

Mar 13, 2017

admin

Uncategorized

0

Ekogroszek to paliwo produkowane z wysokokalorycznego węgla o niskiej zawartości wody. Do jego produkcji wykorzystuje się węgiel kamienny. Ekogroszek jest przyjazny dla środowiska, ponieważ zawiera mniej siarki i substancji niepalnych niż tradycyjny węgiel.

Ekologiczny i ekonomiczny węgiel

Ekogroszek to paliwo bardzo wydajne, dające przyjemne, kaloryczne ciepło. W porównaniu z innymi węglami, w procesie spalania ekogroszku otrzymujemy znacznie mniej tlenków siarki oraz niewielką ilość popiołu, dzięki czemu produkujemy mniej szkodliwych spalin i nie musimy co chwile czyścić kotła. Wielkość ekogroszku wynosi od 5 do 25 mm, jest on idealnie przystosowany do palenia w kotłach z podajnikami retortowym, które uzupełniamy raz na kilka dni, zaoszczędzając sobie pracy i kłopotu z ciągłym bieganiem do kotłowni.

Warto wiedzieć, że kotły retortowe osiągają sprawność na poziomie 80% do 85%, gwarantującą niski koszt produkcji energii cieplnej. Jest on dwa razy niższy niż rachunki za ogrzewanie gazowe i cztery razy niższy, niż koszt ogrzewania olejem opałowym. Ogrzewanie kotłem z podajnikiem retortowym jest także ok. 40%  tańsze od tradycyjnych kotłów  rusztowych.

Lekki materiał opałowy

Ekogroszek to lekki i drobny materiał. Worek z ekogroszkiem bez trudu przeniosą do piwnicy nawet osoby starsze, nie będą mieć także problemu z wyspaniem go do podajnika. W przypadku kotłów z podajnikiem retortowym, wystarczy dokładać węgiel raz na kilka dni. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób starszych i każdego, kto nie przepada za dokładaniem do pieca.

Dzięki zastosowaniu niemal bezobsługowych, wydajnych kotłów retortowych, ekogroszek stale zyskuje na popularności. Trudno się jednak temu dziwić, skoro jest to paliwo łączące wysoka kaloryczność z niską emisją spalin i atrakcyjną ceną.

Post by admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *