Zastosowanie miału węglowego

Mar 10, 2017

admin

Uncategorized

0

Istnieje wiele różnych kategorii węgla dzielących go pod względem grubości. Tym najbardziej rozdrobnionym jest miał, który ma postać granulatu o wymiarach ziarna od 0,1 mm do 6 mm. Jest to tak naprawdę produkt uboczny wydobywania węgla, jednak ze względu na niską cenę, stosuje się go do produkcji energii w warunkach przemysłowych oraz sprzedaje indywidualnym odbiorcom.

Kto pali miałem węglowym?

Miał węglowy jest od lat wykorzystywany do palenia w piecach działających na potrzeby osiedlowych kotłowni, w szkołach, przedszkolach i szpitalach z własnym systemem ogrzewania. Jest to najtańszy rodzaj węgla, który wciąż jest znacznie bardziej opłacalny niż inne źródła ogrzewania. Minusem kotłowni miałowych jest produkcja dużej ilości zanieczyszczeń i pyłów, jednak pojawienie się na rynku coraz lepszych filtrów przeciwpyłowych daje nadzieję, że niedługo będziemy mogli cieszyć się niskimi kosztami ogrzewania, które nie będzie nadmiernie szkodzić środowisku.

Jak kupić miał węglowy?

Miał węglowy kupuje się z kopalni albo ze składu dystrybutora. Można go nabyć w ilościach hurtowych albo detalicznych. Firma może dostarczyć miał węglowy w luźnej postaci, załadować go na naczepę samochodu albo zaoferować w postaci workowanej, w określonych porcjach wagowych. Miał w workach jest formą sprzedaży nieco droższą, ale znacznie wygodniejszą. W takiej formie kupują go między innymi właściciele domów jednorodzinnych, posiadający kotły ze specjalnym podajnikiem, który wystarczy załadować miałem raz na kilka dni.

Post by admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *